Bloglar.Gen.Tr Sitesi Sen Ne Ayaksın! Neyin Nesisin?

Tüm Blog Yazarlarına Uyarımdır: Bloglar.Gen.Tr'den Uzak Durun!
Tüm Blog Yazarlarına Uyarımdır: Bloglar.Gen.Tr'den Uzak Durun!
Bu site hakkında ne dersem azdır! Bu lanet olası, zımpırtıya o kadar çok kızgınım ki: küfürlerim gırla gidebilir. Nitekim, kendimi tutacağım. Ne idüğü belirsiz bu, 'lafta' tüm blogları kendi içinde toplayıp trafik sağlayan bloglar.gen.tr adresinin ne olduğunu, bugün siz blog eşrafına anlatacağım ve mümkün olursa: sizi bu lanet adresten uzak tutacağım. Yoksa, benim gibi daha çok blogger, bu sitenin saçma sapan vaziyetleri yüzünden zarar görecek!
Şimdi size anlatacaklarımı lütfen dikkatlice okuyun: öncelikle Bloglar.Gen.Tr nedir ve insanları nasıl kandırıyor sizlere açıklayayım.
Blog Yazarları, Bloglar.Gen.Tr'ye Sakın Kayıt Olmayın!
Blog Yazarları, Bloglar.Gen.Tr'ye Sakın Kayıt Olmayın!
Yukarıdaki görselde gördüğünüz üzere, oldukça eski ve baştan savma bir tasarıma sahip olan bu platform, kurulduğu günden bu yana, blog yazarlarını sömürmekten başka hiçbir iş görmüyor. Olur da sitenin ana sayfasında bulunan açıklamayı okuyup heyecana kapılır bir de üstüne Blog Ekle butonuna basarsanız, o dakikadan itibaren başınıza belayı alırsınız. Nasıl mı? Aman siz basmayın, ben sadece size göstermek için tıklayacağım.
Bloglar.Gen.Tr Site Ekle Butonuna Kesinlikle Tıklamayın!
Site Ekle Butonuna Kesinlikle Tıklamayın!
Burada Kullanıcı Adı, Başlık, Açıklama gibi dandik kısımları doldurmak hiç sorun değil, önemli kısım URL alanına blogunuzun adresinizi girmeniz. Tüm bilgileri yazıp, Site Ekle düğmesine bastıktan sonra, artık her şey için çok geç olacak. Çünkü bu aptal site: sizden formalite icabı sitenize, kendi görsellerini eklemenizi, blogunuzun onaylanması içinde beklemenizi isteyecek. Her şey formalite, yalan ve siteyi resmi göstermeye çalışmaktan başka bir şey değil. URL'yi girip, Site Ekle'ye bastıktan sonra: bloglar.gen.tr adlı hırsız site içeriklerinizi çalmaya başlayacak! Görsel ekleme, onaylanma süresi gibi şeyler bütünüyle düzmece.
Peki tehlike nedir?
Bu lanet site içeriklerinizi çaldıkça, eğer Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında öncelik olarak sizin siteniz indexlenmezse; bu site indexlerinize sahip olacak ve siz hırsız konumuna düşeceksiniz. Google, Bing, Yandex kuruluşları gözünde, gittikçe kötü bir izlenim bırakacağınız için, sıranız düşecek, dolayısıyla: bundan bloglar.gen.tr adlı site pay çıkaracak. Yani, size söyleyeceğim bu siteye kesinlikle kayıt olmayın!
Size bir örnek göstermek istiyorum:
İçerik Hırsızı: Bloglar.Gen.Tr!
İçerik Hırsızı: Bloglar.Gen.Tr!
Korkulu-Gerilimli Film İzledim! » Let Us Prey (2014) adlı içeriğimi oluşturduktan sonra Google Search Console aracılığı ile Google gibi Getir yaptım ve bu hırsızlardan önce yazımı indexlettim. Fakat bu işlemi yapmasaydım, yukarıdaki görselde görülenin tam tersi olacak, diğer site önüme geçecekti ve ben hırsız durumuna düşecektim.
Ama ben neden bu kadar ayar oluyorum buna? Çünkü bu saçma mı saçma oluşuma ben kayıt olmadım, bir onay maili bile gelmedi, blogumun hiç bir yerine görsellerini, verdikleri kodları eklemedim. Hangi densiz, insafsız insan beni ekledi hiç bir fikrim yok! Ve böyle sistemi kuran bir insanın, işinin düzgün yapmaması nedeniyle bugün ben rahatça içeriğimi yazamıyorum
Son içeriğimde Google gibi Getir dahi işe yaramadığı için onu yayından almak zorunda kaldım. Son kez tekrarlıyorum: Blogler.Gen.Tr adlı ne idüğü belirsiz bu siteye kesinlikle kayıt olmayın, içeriklerinizi heba etmeyin. 
Eğer sizi biri kayıt ederse de yapabileceğiniz tek şey: Google gibi Getir, başka bir şansımız yok. Ancak site kapatılana kadar tabii...

Etiketler: , , ,