Tüm Blog Yazarlarının Sözlüğü: BlogSözlük Açıldı!

Türk Blog Yazarlarının Sözlüğü: Blog Sözlük Açıldı!
Türk Blog Yazarlarının Sözlüğü: Blog Sözlük Açıldı!
Selamlar, blog dünyasının emekçileri. Gülensurat
Şu zamana kadar, 'tüm' blog yazarlarını kapsayacak bir proje daha önce hiç yapılmamıştı. Fakat, 2016 Nisan'ı dahilinde altı Blogger,  Blog Sözlük projesiyle bu durumu yerle bir ederek: sözlük formatıyla, blog yazarlarını ortak bir çatı altında topladı.
Esasında, sözlük fikri usta blog yazarı, kelimelerbenim.com adresinin sahibi Sezer İltekin tarafından düşünülüp ortaya atıldı ve ardından diğer önemli blog yazarlarından İsmail Usluer, Tahsin Sungur gibi isimler kendisine, yazılım, tasarım gibi aşamalarda büyük bir destek verdi. Haliyle ortaya, kişisel blog sahiplerinin: başlıklar açabildiği, oluşturulan başlıklar hakkında eğlenceli tanımlar girebildiği: harika bir sözlük ortaya çıktı. 

Tabii, bende 'blog yazarı' sıfatımla birlikte,  ufukalikaftanli.com adresini temsilen bu projeye hemen katılıp, 'saxsar' kullanıcı adını alarak blogsözlük üyesi oldum. Açıkçası, bu oluşum: blog eşrafını birbirine daha iyi bağlayacak diye düşünüyorum çünkü tüm sözlük üyelerinin blog adresleri; hali hazırda ortada, yani başkaları sizi daha iyi tanıyabilecek. 

Ha şunu da belirteyim;
BlogSözlük'e, Blog Sahibi olmayanların da kayıt olabilmesinin önünü açan yorum.
BlogSözlük'e, Blog Sahibi olmayanların da kayıt olabilmesinin önünü açan yorum.
Bilal Yıldırım, adında ki bir blog takipçisi, Sezer abinin, bloguna yukarıdaki şekilde yorum atarak: blog sahibi olmayanların da üye olabilmesini istedi ve sözlüğün dışarıya kapalı durumuna son verildi. Yani, Blog Takipçileride, sözlüğe dahil olabilecek.

Peki daha yeni kurulmasına rağmen sözlük ne kadar gelişti;
  blog  sözlük İstatistikleri!
  blog  sözlük İstatistikleri!
üye sayısı : 148 - başlık sayısı : 553 - entry sayısı : 2219 

beğenilen entry sayısı : 614 
beğenilmeyen entry sayısı : 39 
takip edilen başlık sayısı : 70 
başlık okunma sayısı : 28691 
en çok entry yazan üye : sezer (214) 

Daha taptaze olmasına rağmen, bu kadar sık güncellenip, üye sayısının artmasıyla, blogsözlük projesi çok daha büyüyeceğe benziyor. Umarım, yanılmam.
Bu babda, sizde sözlüğümüze kayıt olabilir, Facebook ve Twitter adreslerimizi takip edebilirsiniz. 
İyi günler, hoşça kalın! Gülensurat

Etiketler: , ,