Korkunçlu Film İzledim! - Clown (Palyaço - 2014)

Clown (Palyaço - 2014)
Korkunçlu Film İzledim - Clown (Palyaço - 2014)
Selam, korkunçlu film severler. Gülensurat
Bugün, sizlere izlediğim Clown adlı filmi tanıtmak istiyorum.
Bir palyaço oldunuz ve çocukları eğlendiriyorsunuz. Buraya kadar her şey normal... Peki ya günün sonunda, palyaço kılığından çıkmak isterseniz, ne yapacaksınız? Ee, haliyle; sıradan bir şekilde üzerinizdekilerden kurtulacaksınız. Yani, öyle olması gerekiyor. İşte bu film, o 'kıyafetin' insan üzerine nüfuz edip çıkmamasını anlatıyor!
Filmin masumane yapısı şu, yukarıdaki görselde gördüğümüz adam: tam bir aile babası ve çocuğunun doğum günü partisine bir palyaço ayarlıyor nitekim adam gelemiyor. Peki 'iyi' baba ne yapıyor? Haliyle, kendisi 'palyaço' kılığına bürünüyor.
Peki, nasıl? Bu 'nasıl' sorusu mesleği 'emlakçı' olan başrol oyuncusu için ne şekilde karşılanabilir, tahmin edebilirsiniz.
Açıkçası filmin, ilk başlarda ki durağan yapısı, tüm film süresi boyunca devam edecek sanmıştım, nitekim: gerek palyaço konseptine getirilen yeni bakış açısıyla ve gerek de başrol oyuncumuzun gittikçe artan temposu: beni tatmin etti. Film, 'palyaço' olgusunu kullanırken, tarihsel bir geri dönüş yapma gereksinimi duyduğu için; 'gerçek' olmasa da 'hımm, böyleymiş ha!' demek farz oluyor ve izlediğimiz film: bir tabana oturtulabiliyor.
Bence boş kaldığınız vakit, korku filmi izlemek istiyorsanız, bu filmi tavsiye edebilirim. 'Hikayesi' olan bir filmle karşılaşacağınıza söz veriyorum.

Şimdi, gelelim filmdeki en sevdiğim sahneye... Beni çok şaşırtan sahne şu oldu;
 Clown (Palyaço - 2014)
En etkilendiğim Crown sahnesi!
Burada, palyaçomuz, üstündeki elbiseyi çıkaramadığı için, en sonunda pes edip, intihara karar veriyor ve gördüğünüz üzere kendini, ağzına silah dayayarak öldürüyor. Peki ne sonrasında ne oluyor, derseniz? Arkasında bulunan duvar tıpkı palyaço elbisesi gibi renklere bürünüyor. Gel gelelim, o duvarın kıpkırmızı kana bürünmesi gerekiyordu. Kırmızı, turuncu, sarı gibi renklerin duvara yapıştığını görünce çok şaşırdım.
İkinci şaşkınlığım ise şurada oldu;
 Clown (Palyaço - 2014)
En etkilendiğim ikinci Crown sahnesi!
Burada, film artık seyrini başka yöne çevirir derken, bizim başrol az önce intihar etmemiş gibi uyanmasın mı? Aha, dedim, mevzu var!
Birde tav olduğum şey şu ki, filmi daha zevkle izlemeye sebebiyet veren vaziyet, palyaçoya tarihi bir yapı kazandırmışlar.
 Clown (Palyaço - 2014)
Tarihe karışmış şeytan-palyaço sahnesi!
Başrol oyuncumuzun, karın gurultuları eşliğinde; yukarıdaki şeytana dönüşmesine tanıklık edin. Tüm bu halleri ve sahneleri eşliğinde filme verdiğim puan: 7,5/10.
Yorumlarınızı merak ediyorum, görüşlerinizi benle paylaşmaktan geri durmayın. Dilerseniz, film içeriğimizi diğer insanlarında görebilmesi için sağ altta bulunan paylaşım butonlarından, paylaşabilirsiniz.
İyi seyirler, hoşça kalın! Gülensurat

Etiketler: , ,