Yeni Domainimi GoDaddy'den .com Olarak Aldım!

GoDaddy'den ".com" Domaini Aldım!
.com Alanadına geçtim, peki nasıl yaptım?
Merhabalar, fark ettiğiniz üzere; birkaç gün önce domain değişikliğine gittim. Bu süre içerisinde de Alexa, Webmaster Tools ve Analytics gibi hizmetleri, yeni alan adıma yani: www.ufukalikaftanli.com adresine bağladım. Google, Yandex ve Bing gibi önemli arama motorlarına, blogumun yeni adresinin site haritasını yolladım. www. yönlendirmesini hallettim. DMOZ'a; yeni adresimle bir başvuru yapmayı da unutmadım. :)
Bilindiği üzere eski domain olarak: www.ufuk-ali-kaftanli.blogspot.com.tr adresini kullanıyordum. Ki bu adresimin, resimli anlatımlarım da yazdığını görebilirsiniz Artık bu eski adresle ulaşılan tüm içeriklerim, hızlı bir şekilde www.ufukalikaftanli.com adresine yönlendirilecek ve açıkçası bu son derece güvenilir, işe yarar ve sıkıntısız.
Yeni alan adına(domain) geçişimin pek çok nedeni var. Bunları başlıcası, bir blogger olarak daha profesyonel bir hale gelme düşüncesiydi. Yukarıda yazdığım ve sizinde gördüğünüz üzere; eksi domain çok uzundu. Artık, siz okuyucularım: adres satırına ufukalikaftanli.com yazarak bloguma hemen ulaşabileceksiniz. 

Peki benim bu yazıyı hazırlama sebebim ney? Açıkçası, size önümüzdeki günlerde, tarih konularına biraz ara verip; internet ve blog içeriklerine yoğunlaşacağımı haber vermek istedim. Gerek domain alırken, gerek domain yönlendirme, bağlama işlemlerini yaparken: İnternet aleminde, GoDaddy konusunda; alma, yönlendirme gibi işlere dair yapıcı içerikler bulamadım. Bulduklarım, yüzeysel ve baştan savma idi.  O yüzden, bu konularda içerikler hazırlamaya karar verdim.
Bu içerikler ne olacak? 
1.) GoDaddy'den Blogger'a Domain Nasıl Alınır? => 05.02.2016'da.
2.) GoDaddy'den Alınan Domain Blogger'a Nasıl Yönlendirilir? => 06.02.2016'da.
3.) Blogger İçin GoDaddy www. Yönlendirmesi Nasıl Yapılır? => 07.02.2016'da.
4.) Yeni Domain Alınan Bloga Yapılacak Alexa Ayarları Nelerdir?
5.) Yeni Domain Alınan Bloga Yapılacak Google Ayarları Nelerdir?
6.) Yeni Domain Alınan Bloga Yapılacak Bing, Yandex Ayarları Nedir?
Bu başlıkları temel alarak, oluşturacağım içerikler: bir blogger için yeni alınan domain sancısını-o nasıl bir cümle olduysa artıkazaltacaktır. 

Yarın başlayacağım bu yazı dizisinde her gün; bir içeriği ayrıntılı bir şekilde, resimli, yazacağım. Ve bu içerikte bulunan başlıkları da, link haline getireceğim. Hoşça kalın, iyi bloglamalar.

Etiketler: , ,