Blogger'a Tema Yükleme Nasıl Yapılır?

blogger tema yükleme
Yeni bir günde selamlar,

Bugün size Blogger ile kurduğunuz blogun, temasını nasıl daha profesyonel ve güzel bir tema ile değiştirebileceğinizi öğreteceğim. Öncelikle, ücretsiz bir şekilde erişebileceğiniz çeşitli tema siteleri mevcuttur; bunların linklerini vereyim. Linklerdeki temalar ücretsizdir, nitekim tüm özelliklerinden yararlanabilmek için; cüzi bir ücret ödemelisiniz.

1.)www.mybloggerthemes.com = Bu sitede sevebileceğiniz, bir an önce blogunuza yüklemek isteyeceğiz,  yüzlerce tema bulunmakta. Hatta bir nevi tüm firmalar, kişiler temalarını tanıtmak için buraya koymakta.

2.)www.soratemplates.com = Tema arama kriterlerinizi biraz daha kısıtlayıp; direk etkili şeyler bulmak istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.
3.)www.themexpose.com = Şu anda kullandığım temayı, bulduğum sitedir. Gerçekten güzel tasarımlar bulunmakta.
4.)www.yotemplates.com www.templateism.com = Buralardaki temalarda yukarıdakiler gibi.
Açıkçası son zamanlarda en çok rağbet gören temalar; büyük çoğunlukla yukarıdaki verdiğim linklerde bulunuyor. Sizde çağımızın getirdiği grafik değerlerine, tasarım prensiplerine; buralardan indireceğiniz temalarla ulaşabilirsiniz.

Blogger'a Tema Yükleme Basamakları:

1.) Gözlerinizi yazımın bu kısmına getirebildiğinize göre seçiminizi yapmışsınız demektir.
2.) Ben örnek olarak; Sora Templates sitesinden Firenze adlı temayı indireceğim.
blogger tema yükleme
Görseli büyütmek için üstüne tıklayınız.
3.) İndirdiğinize göre; bilgisayarınıza Firinze Free Version.zip adlı bir dosya gelmiş olmalıdır. Bu dosyayı açın.
4.) Açtığınız dosyada Firinze Free Version.xml adlı bir xml dosyası bulunmakta. O dosyayı rardan çıkarın. ( .xml uzantılı dosyayı bulup, sağ tıklayın ve 'Belirtilen klasöre çıkart' deyin. Oradan istediğiniz yere çıkartabilirsiniz.)
5.) İşimizin yavaş yavaş sonuna geliyoruz şimdi indirdiğimiz tema xml dosyasını, blogumuza yüklemek kaldı.
blogger tema yüklemeGörselleri büyütmek için üstlerine tıklayınız.
blogger tema yükleme

6.) Temanız yüklendi arkadaşlar. Artık kendi zevkinize göre; gadget kısımları düzenleyebilirsiniz. Yabancı yazıları, grafikleri Türkçe hale getirebilirsiniz. Ve emin olun, başka temalarda bu işlem basamakları ile yükleniyor.

Bir Müjde: Siz okuyucularım için; artık tema düzenleyeceğim ve bunun için herhangi bir ücret talep etmeyeceğim. Bundan sonra hazırlıklı olun, verdiğim linklerdeki temaların en beğenilenlerini; blogumda Türkçe bir şekilde, düzenlenmiş olarak bulacaksınız. İsteğe göre, çeşitli eklemeleri de sonradan halledebilirim.

Eğer bir sorun yaşarsanız, yorum kutum sizleri bekliyor olacak. Hoşça kalın!

Etiketler: , ,