AdwCleaner Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

AdwCleaner

Merhaba, arkadaşlar.
AdwCleaner adlı muhteşem ve ücretsiz bir programın tanıtımı yapmak istiyorum bugün. Hepimiz çeşitli sitelerden, farklı farklı programlar indiriyoruz ve bir bakıyoruz ki; bilgisayarımız yavaşlamış, internet taracayıcımızın yapısı değişmiş. Son derece üzücü bir durum, anlıyorum. Bazı insanlar bilgisayarınıza format atmanızı önerecek, sizi uyarayım: kesinlikle format atmayın. Çünkü gereksiz.

İsterseniz AdwCleaner ne işe yarar bir bakalım. Yukarıda anlattığım durumlara maruz kalmışsanız, bunları defetmek için temizleme aracımız olan AdwCleaner programını kullanacaksınız. Biraz açalım: bir program indirmek için, hiç bakmadan, incelemeden: ileri>ileri>ileri diyorsunuz ve programı indirmeye başlıyorsunuz. Tamam, güzelce iniyor fakat indiğinde ne oluyor: bilgisayarınıza malware(kötü amaçlı yazılım), kullanışsız toolbar'lar yükleniyor.

AdwCleaner Hangi Kötü Programları Siler?

Esasında güncellediğiniz takdirde her şeyi. Fakat ben en çok maruz kalınan kötü amaçlı yazılımları sayayım. Bunlar: Mystart Search, CrossBrowser, Netmahal, CinPlus, Quick Start, Sweet-Page, Nationzoom.com, Qvo6'dır vb. birçok ana sayfa katili insafsızın hakkından gelir. :)

İzninizle görsellerle bu basit programı kısaca anlatayım, kullanımı çok basit.

AdwCleaner Nasıl İndirilir?

1.) Buraya tıklatarak indirme sitesine ulaşın. Bu sayfada, en son sürümünü bulacaksınız.
2.) Sayfanın sağ tarafında; Download Now(Şimdi İndir) yazar. O butona tıklatın ve normal indirme basamakları takip edin.
3.) AdwCleaner'ı indirmiş oldunuz, şimdi aşağıdaki grafikleri inceleyerek; programı öğrenelim.

AdwCleaner Nasıl Kullanılır?

AdwCleaner
Görseli büyütmek için üstüne tıklayınız.

*Tara: Bu buton muzdarip olduğunuz kötü yazılımı, toolbar'ı bulacaktır. İsterseniz bir tıklayalım ne olacak?

AdwCleaer
Görseli büyütmek için üstüne tıklayınız.

*Tarama işlemi bilgisayarınızdaki soruna göre kısa veya uzun sürebilir. İşlem bittikten sonra Temizleniyor butonuna basalım. Bu kısımda en önemli iş; silmek istemediğiniz herhangi bir şey varsa: yukarıdaki grafikte de gördüğünüz kutucuklardan   işaretini kaldırmak. (Tik işareti, tarama bittikten sonra çıkar.)

AdwCleaner
Görseli büyütmek için üstüne tıklayınız.

Bu işlemde bittikten sonra; AdwCleaner karşımıza geçecek ve "bak beyim, sana iki çift lafım var," diyecek.
Bakalım ne diyormuş;

AdwCleaner
Görseli büyütmek için üstüne tıklayınız.

*Güzelce okuduktan sonra Tamam'a basalım, bir uyarı daha bizi bekliyor;

AdwCleaner
Görseli büyütmek için üstüne tıklayınız.

*Tamam butonuna bir daha tıkladığımızda bilgisayarımız yeniden başlatılmak üzere kapatılacak ve açıldığında size silinenlere dair bir rapor sunacaktır. Bu raporu incelemekte fayda var.
Mesela benim raporum bu şekilde. Açıkçası anlatımımdan önce AdwCleaner'ı kullandığım için fazla bir şey bulup imha edemedi.

AdwCleaner
Görseli büyütmek için üstüne tıklayınız.

Evet arkadaşlar, bu yazımda size başa çok dert açan kötü yazılımların hakkından gelmek için gerekli, kullanışlı ve kolay bir program olan AdwCleaner'ı anlatmaya çalıştım.

Bir sorunuz varsa yorum kutularımız sizleri bekliyor. Hoşça kalın!

Etiketler: , , , , , , ,