Adrian von Ziegler'i Dinlediniz mi?

Adrian von Ziegler
Adrian von Ziegler, genç bir müzisyen.
Sorumu tekrarlayayım; dinlediniz mi? Şu ana kadar onu duymamış bile olabilirsiniz fakat artık Adrian von Ziegler'i öğrenmenin, eşsiz müziklerinin tadına bakmanın zamanı geldi.

Benim kendisiyle tanışmam, birkaç seneyi buluyor. Üniversite sınavına hazırlık bir yerden, okul bir yerden derken gittikçe bunalmıştım. Bir ara ders çalışırken, YouTube'a rahatlatıcı müzik anlamına gelen 'relaxing music' yazdım ve kendisinin aşağıdaki videosuyla karşılaştım.


Açıkçası videoyu açtığımdan itibaren içimi refah duygular sardı, düşüncelerime serin yeller esti. O eşsiz yirmi dakika boyunca, ne ders, ne üniversite, ne de gelecek kaygısı korkutabildi beni. Düşündüm, dünyada ki güzelliklere inandım ve salakça bir sırıtışla dinlemeye devam ettim.
Tabii bitince de kapattım gitti ama yine birkaç gün sonra o tınılara ihtiyacım oldu. Aynı müziği açtım. Tekrardan dinledim ve bu sefer "acep kim yapmış ki bu müziği?" dedim kendi kendime. Esasında ilk başta Ziegler'i bu tür videolar paylaşan biri olarak görmüştüm fakat biraz araştırınca; bizzat kendisinin bestelediğini öğrendim. 

Adrian von Ziegler
Adrian von Ziegler 
Neyse, kendisini biraz daha araştırdım. Oldukça gençti. Şu anda yirmi beş yaşında ve İsviçre'de yaşıyor; solo olarak, kelt, pagan, gotik, blak metal, viking metal, rahatlatıcı müzik alanlarında eserler veriyor ve şimdiden  "15" adet albümü var. İnanıyorum ki daha artacak.

Tabii kendisi sadece deryalarda öylece yüzdürecek şeyler bestelemiyor, çeşitli strateji ve savaş oyunları esnasında dinlenebilecek gaza getirici müzikleri de var; mesela altta yayınlayacağım Kelt müziği olarak adlandırdığı bu eseri muhteşem.


Pagan Metal türünde ki eseri Gleipnir ile eski zamanlarda yer alabilir; düşmanla cenk edebilirsiniz.


Bunlar sadece tadımlık, keşfedilecek çok eseri var. En iyisi ben, size ona ulaşabileceğiz adresleri vereyim; bir de siz tanışın. :)

YouTube Adresi: Adrian von Ziegler Youtube
Facebook Adresi: Adrian von Ziegler Facebook
Twitter Adresi: Adrian von Ziegler Twitter
Albümlerini satın almak için : Tıklayın. (Kendisi zaten yaptığı müzikleri YouTube mecrasında paylaşıyor fakat destek olmak isterseniz o başka.)

Hoşça kalın arkadaşlar. İyi Günler!

Etiketler: , , , , ,