ClixSense - İnternet'ten En Kolay Para Kazanma Yöntemi

İnternet'in en güvenli para kazanma sitesi.
Eğer İnternet, zamanınızın büyük bir kısmında sizinle birlikteyse; Facebook, Twitter, İnstagram gibi çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde saatlerce geziniyorsanız: bu bir amaca hizmet etmeyen, boşa giden saatlerinizi paraya çevirebilirsiniz.
Nasıl? Nasıl? Nasıl?
Sorularınızı duyar gibiyim, hatta, "hadi ordan," dediğinizi bile işitiyorum. Ama hayır yalan söylemiyorum. ClixSense, 2007'den beri kendisine reklam veren şirketlerin, kurumların veya web sitesine ziyaretçi çekmek isteyen kişilerin kullandığı bir PTC(Paid To Click) sistemidir. İsterseniz
   PTC denen şeyin ne olduğuna bir değinelim.

PTC: İngilizce olan 'Paid To Click' cümlesinin kısaltılmış halidir ve Türkçeye çevirdiğimizde 'Tıkla Kazan' gibi bir anlama sahip olur. Esasında binlerce PTC sitesi vardır ve ben bu yazıyı yazarken bile yenileri açılıyor. Fakat bu yeni PTC siteleri ya dolandırıcı oluyor yada belli bir düzen tutturamadan çöküyor. Bu yüzden insanlar kökleşmiş, güvenilir ve ödeme yapan, ClixSense firmasını tercih ediyor. Ki bana soracak olursanız; en doğru şeyi yapıyorlar.
Şimdi size bir tıkla para kazanma yöntemini göstermeye başlayacağım. Hadi, bakalım.

ClixSense'e Nasıl Üye Olunur?
1.)  Öncelikle, aşağıda sizi ClixSense'in sitesine götürecek bir grafik yer alıyor buna tıklayalım.


2.) Tıkladıktan sonra aşağıda görüntüsünü vereceğim bir ekran karşınıza gelecek. Telaş yapmayın ve belirttiğim yerlere: bilgilerinizi girerek kayıt olunuz.
Lütfen grafiğin üzerine tıklayarak büyütünüz.
3.)  Aktivasyon işlemini gerçekleştirdikten sonra, ClixSense sitesine yönlendirilirsiniz, karşınıza çıkan ekranda Sign In butonu gelecektir. Bu butonu yukarıdaki grafikte de görebilirsiniz. Giriş yaparken seçtiğiniz Kullanıcı Adı yani Username ve Şifreniz yani Password kısımlarına gerekli bilgileri girin. Böylece ClixSense sistemini açmış olacaksınız. Üçüncü adımımızla birlikte ClixSense sitesine girmiş olduk. Şimdi gördüğünüz sayfadaki şeyler kafanızı karıştırabilir nitekim dert etmeyin; aşağıdaki grafiklerde neyin ne olduğunu göstereceğim. 

ClixSense Bölümleri Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

4.) View Ads bölümü, kolay bir kısımdır. Her gün 3 dakika ilgilenmekle View Ads bölümünü tamamlamış olursunuz.

Görseli büyütmek için üstüne tıklayınız.


* Yukarıdaki görselde denilenlere tıkladınız. Şimdi ne yapacaksınız? Aşağıya bakalım;
Görseli büyütmek için üstüne tıklayınız.

5.) Geldik şimdi, Surveys bölümüne. Burada çeşitli anket sitelerinin isimleri yer alır ve belirli periyotlarla size çeşitli sorulardan oluşan anketler gönderir. İsterseniz, bir görselle inceleyelim.

Görseli büyütmek için üstüne tıklayınız.

* "Anketimizi güzelce yapıyoruz, 'oh gelecek paralar,' diyoruz ama ortasında tak kapanıyor." Acemi ClixSense sakinleri ilk başlarda bundan çok yakınır fakat zamanla doğru stratejisini belirlediğinde ödemesini alır, keyfine bakar. Şimdi bu yöntemlerden bahsedelim;

ClixSense Anketleri Nasıl Cevaplanmalıdır?

5.1.) Öncelikle, profil bilgilerinizi dürüst bir şekilde doldurun. Profil Bilgilerine şu yolla ulaşırsınız;
Kullanıcı Adınız(En yukarıda yer alır.)>Profile and Settings>Personel Details.
Bilgileri girdikten sonra, Uptade Account butonuna tıklayınız.

5.2.) Soruların başında, arabanız var mı? O var mı? Bu var mı? Şeklindeki soruların hepsinde 'Evet'
işaretleyin.

5.3.) Herhangi bir konu hakkında kararı siz mi alıyorsunuz diye bir soru çıkarsa; Kararı ben alıyorum, seçeneğini işaretleyin. Sonuçta sorular size sorulacak.

5.4.) Bazı anketler şaibeli oluyor. Mesela bazı zamanlar Evet demeniz gereken yerler olduğu gibi bazen de Hayır işaretlemeniz gereken yerler bulunuyor. Son günlerde bir araştırmaya katıldınız mı gibi bir soruya Hayır cevabını verin. Ama şu var ki aynı soruya ben Hayır cevabını verdiğimde anketten atılmıştım. İşin burası biraz şansa kalıyor.

*Yukarıdaki yöntemleri uygulayacak olursanız, yapmakta olduğunuz anketten atılma riskiniz azalır.

6.) Anket bölümünü de bitirdiğimize göre artık Offers kısmına geçme vakti. Esasında bu kısım, indirme, türlü türlü oyunlarda 5-10 seviyeye ulaşma, herhangi bir radyoyu dinleme üzerine kuruludur. Müsaadenizle, bir görsel ile inceleyelim.
Görseli büyütmek için üstüne tıklayınız.


Şunu da belirtmek istiyorum: Offers görevlerinde, indireceğiniz oyuna, kayıt olacağınız herhangi bir siteye dikkat edin. Bilgisayarınıza virüs bulaşabilir, mevcut tarayıcınız insanı sinir eden değişikliklere maruz kalabilir.

7.) Zurnanın zırt dediği yere geldik. Tasks sekmesi. Üyeliğinizin birkaç gününde burası açılmayacak. Fakat 4-5 gün geçtikten sonra 'Görevler' almaya başlayacaksınız. Bana soracak olursanız derim ki: "Kazancınızın büyük bir bölümünü burası karşılayacak." Öncelikle görsel üzerinden kendisini bir görelim:
Görseli büyütmek için üstüne tıklayınız.

* "İkidir görevler diyorsun hacı, ney onlar?" Size gelecek ilk görevler "Author and Article" tipinde görevler olacak. Yani Yazar ve Makale. Tasks kısmına tıkladınız ve buna benzer bir görev gördünüz. Heyecan yok; görevin üstüne tıklayın ve açılan sekmede gelen linklere sırasıyla tıklatın. Açılan yeni sayfa bir makaleyse, az önceki sayfaya dönün ve Yes cevabını işaretleyin, sonra size makalenin yazarını soracak; makale sayfasına tekrardan dönüp yazarının ismini bulun(genellikle solda oluyor veya yazının altında) ve eğer verilen isim doğruya ona da Yes işaretleyin, değilse No işaretleyin. Bu şekilde sayfadaki tüm soruları cevaplayın. Size 0 seviye olduğunuz için $0.1 verecek, fakat bu görevleri yaptıkça seviye atlayıp ücretinizi arttıracağınız için sabredin ve yapın. Faydasını göreceksiniz.

Tasks: Makale Olan Yazı Nasıl Anlaşılır?

7.1.) Bu link size bir makale sayfasına götürecek.
7.2.) Gittiğiniz sayfadaki yazı bir makale mesela. İyice inceleyin, gelen görevlerde ki yazılarda böyle olacak. 
7.3.) Makalenin yazarı, Frank Bruni. Görevde karşınıza bu isim çıksaydı Yes olarak işaretlerdiniz.

8.) Son olarak ClixGrid adlı bir sekmemiz var. Esasında en çok sevdiğim kısım budur. Çünkü hem kolay hemde şanslıysan bir tıkla $5 veya $10 kazanabilirsiniz. 
Görseli büyütmek için üstüne tıklayınız.


*Evet, içeriğimiz sonuna geldik fakat bahsetmek istediğim bir kaç şey var. ClixSense şahsınıza gelen reklamları, teklifleri ve görevleri; bir toolbar  aracığıyla kolayca bildiriyor. Kullanışlı olduğunu için yüklemenizi tavsiye ederim. Yukarıdaki görselden de fark etmişsinizdir; sağ üstte 16 sayısı olan(bana gelen reklamları belirtiyor) bir simge var. Bu simge ClixAddon kısmından yükleniyor. ClixAddon yazılı yere tıklayın ve tarayıcınız hangisi ise onun resmine tıklayın. Ekle, butonuna bastıktan sonra bende olduğunu gibi size de gelir.

*Kazandığınız paraları alabilmek için PayPal hesabınızın olması gerekir. PayPal sistemini ilk defa duyuyor iseniz korkmayın; güvenlidir ve neredeyse bütün oyunlar, şirketler PayPal kullanır. ClixSense size $8 kazandığınızda ödeme yapacak. Bu ödemeyi PayPal hesabınıza aktaracak, siz oradan isterseniz kredi kartınıza aktarabilirsiniz. 

PayPal Hesabı Nasıl Açılır?


1.) Öncelikle arama motorunuza PayPal yazın veya buraya tıklayın.
2.) Anasayfa'da 'Ücretsiz hesap açın' butonuna tıklayın.
3.) Bireysel hesap kısmını seçip, ardından istenilen bilgiler eksiksiz doldurun.
4.) Hesabınızı açtınız. Hayırlı olsun.
5.) Dikkat= ClixSense sistemine üye olduğunuz e-mail'i buraya üye olurken de kullanmalısınız.
Bu yazımda sık bir şekilde sorulan "İnternet'ten nasıl para kazanılır?" sorusuna bir açıklık getirmek istedim.
Teşekkürler. Sorularınız olursa, aşağıdan yorum yaparak sorabilirsiniz. Etiketler: , , , , , , , ,